Książki “Chyłka” najbardziej znana adwokat w Polsce

Ma w sobie coś z Lisbeth Salander i Dr House’a. Fanka ciężkich brzmień z ciętym językiem, pewna siebie, nie zawsze gra według zasad, ale zawsze doprowadza śledztwo do końca. Seria książek o Joannie Chyłce podbiła serca fanów kryminałów i thrillerów. Mrożące krew w żyłach konfrontacje, niespodziewane zwroty akcji i zaskakujące zakończenia to znaki rozpoznawcze powieści Remigiusza Mroza.

Nie zadzieraj z Chyłką
Zadziorną prawniczkę spotykamy po raz pierwszy w tomie “Kasacja”. Dla Chyłki nie ma spraw beznadziejnych. Upór i zawziętość to jej sposób działania, nie traci czasu na słuchanie kłamstw, wymówek czy wypełnianie zbędnych formalności. Przeszkody traktuje jak wyzwania i przy wsparciu swoich kolegów z kancelarii, dokonuje odkryć zmieniających bieg nie jednego śledztwa. Do tej pory wyszło już 13 książek o Chyłce i każda łączy się ściśle z poprzednią. W jakiej kolejności należy czytać tomy?

-“Kasacja”, 2015

-“Zaginięcie”, 2015

-“Rewizja”, 2016

-“Immunitet”, 2016

-“Inwigilacja”, 2017

-“Oskarżenie”, 2017

-“Testament”, 2018

-“Kontratyp”, 2018

-“Umorzenie”, 2019

-“Wyrok”, 2019

-“Ekstradycja”, 2020

-“Precedens”, 2020

-“Afekt”, 2021

Seria ujmuje czytelnika wiernie oddanym obrazem miasta. Warszawskie dzielnice i uliczki są świadkami nie jednej brawurowej przejażdżki Joanny swoim BMW X5. Razem z bohaterami powieści zaglądamy do drogich restauracji, w których bywają elity, by za chwilę przenieść się do przykrytego ceratą stołu w osiedlowym Kebabie. Szerokie tło społeczne i obyczajowe przenikające książki o Chyłce, to fundament, bez którego nie można mówić o wiarygodności i sukcesie serii.

Najchętniej czytany polski autor
Remigiusz Mróz, z wykształcenia prawnik, ma już na swoim koncie ponad 50 wydanych pozycji. Jest to imponujący wynik, biorąc pod uwagę młody wiek autora. Swoimi żartami i metaforami opartymi na popkulturze celnie trafia w serca dzisiejszych trzydziestolatków. Autor tworzy w gatunku powieści historycznej, kryminału, thrilleru prawniczego, a nawet science fiction. Przy pomocy Joanny Chyłki dotyka w swoich książkach ważnych kwestii społecznych, które nie wybrzmiałyby wystarczająco silnie, gdyby główną postacią uczynił mężczyznę. To właśnie w osobie Chyłki odbija się obraz współczesnej kobiety; silnej, niezależnej, buntowniczej, ale też wrażliwej i zmagającej się z własnymi demonami. Książki Remigusza Mroza zostały przetłumaczone na takie języki jak m.in. na niemiecki, czeski, japoński i węgierski. W latach 2015-2019 pisarz był najbardziej popularnym autorem wśród polskich czytelników.